ד"ר לואיז קזרלי

doctors-project_2


luiz-kazrelyד"ר לואיז קזרלי - מתמחה בקרדיולוגיה
בת 31, נשואה + 2, תושבת באר שבע
המרכז הרפואי אוניברסיטאי סורוקה, באר שבע

הסיבה שבזכותה נבחר על ידי המרכז הרפואי: ד"ר קזרלי היא עולה חדשה-ישנה שנקלטה בבית החולים בצורה מדהימה, ועתידה עוד לפניה.

מסלול הלימודים עד כה: לימודי רפואה באוניברסיטת סאן פאולו בברזיל, שמובילה בלימודי רפואה בכל דרום אמריקה; התמחות במחלקה פנימית ותת-התמחות בקרדיולוגיה ב"סורוקה".

מחקר והישגים: מתמחה מצטיינת של החטיבה הפנימית בשנת 2013, מתמחה ראשית של החטיבה הפנימית בשנת 2014, פרסמה שני פרסומים בעיתונים בינלאומיים וממשיכה במחקר קליני בקרדיולוגיה.

מנטור או מודל לחיקוי? "ד"ר לאוניד ברסקי, מנהל מחלקה פנימית ו' ופרופ' דורון זגר, מנהל המערך הקרדיולוגי ב'סורוקה'".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "קרדיולוגיה היא עולם בפני עצמו, תחום רב מקצועי עם עניין רב ואפשרות לעסוק בכל היבטי הרפואה: טיפול בחולה במצב קריטי, מעקב אחרי חולה אמבולטורי, ביצועה בדיקות לא פולשניות כגון אקו לב, CT ו-MRI לב וכמן כן פעולות פולשניות כמו צנתורים ואלקטרופיזיולוגיה. בנוסף, התחום מאפשר ביצוע מחקריים קליניים ומעודד שימוש יומיומי ברפואה מבוססת עובדות (Evidence Based Medicine)".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "הרגע המרגש ביותר בחיים המקצועיים שלי קרה לפני מספר חודשים כשקיבלתי לטיפול נמרץ לב חולה צעיר לאחר מוות פתאומי בעקבות אוטם שריר הלב והפרעות קצב קטלניות. המטופל עבר החייאה ממושכת, צנתור ונכנס לפרוטוקול של קירור. אחרי כשבוע של טיפול תחת הרדמה והרבה אי ודאות ומתח על הצוות ובני משפחתו לגבי הסיכוי של פגיעה נוירולוגית בלתי הפיכה, הוא התעורר, התאושש לחלוטין מבחינה תפקודית וקוגניטיבית וחזר לחיים רגילים".

תכניות לעתיד? "מתכננת קודם כל לנצל את ההתמחות ללמידה על כל התחומים המרכזיים בקרדיולוגיה ובהמשך נסיעה ל-fellowship בחו"ל בתחום ספציפי שאבחר הקשור לטיפול נמרץ לב והטיפול האקוטי בחולה עם בעיה לבבית".