ד"ר יעל רז

doctors-project_2

yael-razד"ר יעל רז - מתמחה בגינקולוגיה
בת 36, נשואה + 1, תושבת רחובות
המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי

הסיבה שבזכותה נבחרה על ידי המרכז הרפואי: מדובר במתמחה לקראת סיום ההתמחות שמובילה את ההוראה באגף נשים ומיילדות ומשמשת כמנהלת המתמחים בזכות יכולותיה המנהיגותיות. בית החולים צופה שהיא תמלא בעתיד תפקיד מרכזי מאוד באבחון ובטיפול בגינקולוגיה האונקולוגית בישראל.

מסלול הלימודים עד כה: בוגרת בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית ו"הדסה" בירושלים, שנה שישית להתמחות. מסיימת כעת PhD בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, במעבדה של ד"ר נטע ארז, העוסקת בחקר הסרטן.

מחקר והישגים: ד"ר רז פרסמה עשרה מאמרים בכתבי עת מחקריים והציגה את עבודותיה במספר כנסים בינלאומיים. בישראל, זכתה בפרס על עבודת מחקר מצטיינת מטעם החברה הישראלית לגינקולוגיה אונקולוגית, בפרס על עבודת מחקר מצטיינת של בית החולים ליס ובמענק מחקר מטעם החברה הישראלית למיילדות וגינקולוגיה.

מנטור או מודל לחיקוי? "פרופ' דני גריסרו, מנהל היחידה לגינקולוגיה-אונקולוגית, הוא רופא ששואף כל הזמן לחדשנות ולמצוינות קלינית ומחקרית. בשניהם הוא עוסק, עדיין, בהתלהבות רבה. אני מאמינה שהחידושים הגדולים במחקר הרפואי הם פרי השילוב הזה ואליו אני שואפת. הקשר שלו עם המטופלות לאורך השנים והנאמנות ההדדית ביניהם מהווים את המודל הנכון של רופא בעיני".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "רפואת נשים היא תחום הנוגע למעשה בכל מעגל החיים וההזדמנות ללוות אישה לאורך תחנות בחייה היא ייחודית למקצוע. יש בעיניי ערך מוסף, גם לנו, הרופאות וגם למטופלות, לכך שאישה היא זו המטפלת באישה".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "את הלידה שלי עצמי חוויתי אחרי כמה שנים במקצוע והיא היתה, במובן מסוים, גם חוויה מקצועית בלתי נשכחת. היא ללא ספק עשתה אותי רופאה טובה יותר".

תכניות לעתיד? "להשלים תת התמחות בגינקולוגיה אונקולוגית במרכז גדול בעולם ולהמשיך לעסוק במחקר. אני מאמינה גדולה שזה השילוב הנכון".