ד"ר יסמין אבו גאנם

doctors-project_2

yasmin-abu-gnamד"ר יסמין אבו גאנם - מתמחה באורולוגיה
בת 32, רווקה, תושבת תל אביב
המרכז הרפואי ע"ש שיבא, תל השומר

הסיבה שבזכותה נבחרה על ידי המרכז הרפואי: ד"ר יסמין אבו גאנם היא מתמחה באורולוגיה בשנת ההתמחות השלישית (מתוך שש). היא מתבלטת כרופאה חרוצה ומסורה לחולים ולמחלקה, וזוכה לשבחים רבים מהחולים ומצוות המחלקה. ד"ר אבו גאנם מתבלטת ביכולותיה האקדמיות. מאז תחילת התמחותה היא מעורבת במחקרים קליניים מרובים והציגה עבודות מדעיות בהצלחה בכנסים אורולוגיים ארציים ובינלאומיים. כמה מעבודותיה פורסמו בשנה האחרונה כמאמרים מדעיים בעיתונות מקצועית אורולוגית חשובה, ועל שולחנה מאמרים נוספים המופנים לפרסום. עשייתה האקדמית יוצאת דופן בטיבה ובכמותה.

מסלול הלימודים עד כה: בוגרת תואר ראשון במדעי החיים ותואר שני עם עבודת תזה בנוירופיזיולוגיה באוניברסיטת בן גוריון, בהצטיינות. בוגרת בית הספר לרפואה במסלול הארבע-שנתי באוניברסיטת תל אביב.

מחקר והישגים: פרסום מספר מאמרים רפואיים כמחברת ראשונה, השתתפה והציגה עבודות כמחברת ראשונה בכנסים בינלאומיים.

מנטור או מודל לחיקוי? "פרופ' יעקב רמון, מנהל המחלקה שלי".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "בשלב מוקדם של לימודי הרפואה בתל אביב, נמשכתי לאנטומיה של הכליה ודרכי השתן".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "תורנות בשנה הראשונה להתמחות, שבמהלכה התקבלה בחורה צעירה, בערך בת גילי, במצב מסכן חיים לאור דימום מגידול כלייתי שפיר. בנוסף, המטופלת היתה בהריון 'יקר', לאחר מספר נסיונות לאורך שנים, לרבות פעולות הפריה חיצוניות. במהלך התורנות ניצבה בפני הדילמה, בין אם לטפל באם ולסכן את העובר או לנסות להציל את שניהם ובכך לסכן את האם. לאורך הלילה והימים הבאים, זכיתי ללוות במתח את המטופלת ומשפחתה עד להתייצבותה ויציאתה מהמצב החריף. אולם, חרף השיפור במצבה, לאורך ההריון ניצב מעל ראשה הסיכון לדימום מסכן חיים חוזר. זכיתי להיות שותפה בהחלטה על שמירת ההריון חרף הסיכונים. הרגע הבלתי נשכח והמשמעותי ביותר היה כאשר קיבלתי טלפון לפנות בוקר מבעלה של המטופלת, כי היא מובלת לחדר לידה (כמעט במועד). הגעתי במהירות לבית החולים וזכיתי לראות את הזוג המאושר כאשר הם הופכים להורים בפעם הראשונה".

תכניות לעתיד? "קודם כל לעבור את הבחינות ולסיים את ההתמחות בהצלחה".