ד"ר טלי ברטלר

doctors-project_2
tali-bartlerד"ר טלי ברטלר - מומחית בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר, רופאה בכירה, מנהלת בפועל של יחידת האשפוז לנוער
בת 40, נשואה + 3, תושבת יסוד המעלה
המרכז הרפואי זיו, צפת

הסיבה שבזכותה נבחרה על ידי המרכז הרפואי: ד"ר טלי ברטלר משלבת מצוינות קלינית ואקדמית במקביל למסירות למטופלים ולאהבת המקצוע. בזכות יכולותיה הבינאישיות ואישיותה יוצאת הדופן, היא מהווה מודל לרופאים, סטודנטים ומטפלים במרכז. עד לאחרונה ניהלה ד"ר ברטלר את המרפאה לבריאות הנפש לילדים ונוער בקריית שמונה, וכעת מונתה לניהול היחידה. במקביל ד"ר ברטלר עוסקת במחקר וממלאת שורה של תפקידים אקדמיים, בהם הרצאות וטיוטורינג לסטודנטים לרפואה, פעילות מרכזית בוועדות הפקולטה ובהדרכת מתמחים ומטפלים. אין ספק שד"ר ברטלר נמצאת בשורה הראשונה של פסיכיאטריית הילדים בארץ ותמשיך להיות מהמובילים בתחום.

מסלול הלימודים עד כה: סיום לימודי רפואה באוניברסיטת Semmelweis בבודפשט, הונגריה, בהצטיינות. בוגרת בית הספר לפסיכותרפיה, המרכז הרפואי רמב"ם, הפקולטה לרפואה של הטכניון, חיפה. התמחות בפסיכיאטריה כללית במרכז הרפואי רמב"ם, חיפה, התמחות בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר במרכז הרפואי זיו בצפת.

מחקר והישגים: בפקולטה לרפואה, אוניברסיטת בר אילן - טיוטורית ראשית בסבב פסיכיאטריה קלינית, מורה קלינית ומדריכה בקורס "מנטורינג" בשנים הפרה קליניות, חברה בוועדת הוראה מזה שנתיים. יוזמת וחוקרת ראשית בשיתוף פעולה מחקרי בפקולטה לרפואה בר אילן בנושא מיקרוביום בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר (בשיתוף המעבדה למיקרוביום, ד"ר עמרי קורן), חברה בתכנית "החממה" לפסיכיאטרים צעירים חוקרים, האיגוד הישראלי לפסיכיאטריה ביולוגית.

מנטור או מודל לחיקוי? "ד"ר אילנה פרבשטיין, שניהלה את המחלקה עד לפני כשנה וחצי וממנה למדתי רבות. מלבד את רזי המקצוע והייחודיות שבו, גם מרכיבים נוספים שנדרשים לא פחות בעיניי - אנושיות, אמפטיה, הכלה וגם ענייניות וישירות, ובעיקר, הרבה צניעות. אני משתדלת ללכת בדרכי המקצועית לאור הדרך הזו שהתוותה לי".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "לאורך שנות הלימודים וההתנסויות הקליניות, מצאתי עניין רב והנאה הן בתחום הכירורגי והן באספקט האנושי-חברתי של הרפואה. נמשכתי מאוד לתחום של גוף-נפש בהקשר ההתפתחותי ועם הזמן הבחירה נעשתה טבעית ונכונה והוויתור על הפן הכירורגי והטכני של הרפואה התאפשר".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "במהלך ההתמחות התנסיתי בטיפול בפסיכותרפיה ממושכת בילדה צעירה שהתמודדה עם מחלה ממארת. ההיכרות עם עולם הטיפול דרך משחק בשילוב הדרכה הורית היה מכונן עבורי מבחינות רבות, גם בשל החשיפה להיבט האונקו-פסיכיאטרי בילדים".

תכניות לעתיד? "להמשיך ולהתפתח הן בתחום ניהול היחידה האשפוזית והן בתחום המחקר וההוראה האקדמית".