ד"ר חנאן בדראן

doctors-project_2
chanan-badranד"ר חנאן בדראן – מתמחה ברפואת משפחה
בת 32, נשואה + 1, תושבת דיר אל אסד
קופת החולים לאומית, מרפאת דיר חנא, שירותי בריאות בגליל 

הסיבה שבזכותה נבחרה על ידי המוסד הרפואי: ד"ר חנאן בדראן היא רופאה חרוצה ומקצועית, שמשקיעה במטופליה ומעוניינת להתקדם גם בתחום המקצועי ולהשתלב בעתיד בהוראה ובהדרכה.

מסלול הלימודים עד כה: לימודי רפואה בפקולטה ע"ש קארול דוילה בבוקרשט, רומניה, סטאז' בבית החולים גליל מערבי בנהריה והתמחות ברפואת משפחה בקופת החולים לאומית.

הישגים: "מבחינתי ההישג הכי גדול הוא ההישג היומיומי, היכולת שלי להצליח ולשכנע מטופל לבצע את הטיפול שעליו אני ממליצה או להתחשב בחוות הדעת שאני נותנת ולשנות בעקבות כך את אורח חייו. זו ההצלחה הגדולה ביותר וההישג האישי מול כל מטופל".

מנטור או מודל לחיקוי? "במהלך הלימודים פוגשים הרבה אנשים מעוררי השראה אשר מציגים בפניך עולמות תוכן שונים, אך האדם שהשפיע עלי בעיקר הוא פרופ' קיטאי, אשר ליווה אותי במהלך ההתמחות ותמיד ידע לתת לי זווית ראייה אחרת על הנעשה תוך שיתוף בידע הרב שצבר לאורך השנים ובהמלצות כיצד לגשת נכון יותר למטופלים".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "לא חשבתי בכלל לגשת לרפואת המשפחה, אך ככל שנחשפתי למקצוע, הבנתי עד כמה הוא מיוחד ורחב יריעה והחלטתי לבחור בו. אני גם אשת משפחה וחשוב לי גם להשקיע במשפחה הפרטית שלי ולראות את ילדי גדלים, וכרופאת משפחה אני יכולה לשלב בין שתי האהבות של רפואה ומשפחה וגם להתקדם ולהגיע להישגים מבלי להקריב את האחת על חשבון השנייה".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "היכולת 'לגעת' במטופל יכולה להיות סיפוק מחד אך גם קושי מאידך, בייחוד במקרים שבהם מדובר על בשורות קשות. לאחרונה נאלצתי לקבל תוצאות בדיקה של מטופל שהעידו על כך שהוא חולה בסרטן, ולבשר לחולה את הבשורה הקשה. זה מסוג הדברים שאיש לא מכין אותך אליהם בהכשרה וההתמודדות תמיד נחקקת בזיכרון".

תכניות לעתיד? "אני רוצה לסיים שלב ב' ומכוונת בנוסף לעבודתי כרופאת משפחה להתמקצע בתחום הטיפול בסוכרת".