ד"ר גיא הידש

doctors-project_2
gay-hirshד"ר גיא הידש - אורולוג ילדים
בן 42, נשוי + 3, תושב רעות
המרכז הרפואי הדסה הר הצופים, ירושלים

הסיבה שבזכותה נבחרה על ידי המרכז הרפואי: ד"ר גיא הידש מוביל את תחום אורולוגיית הילדים בהדסה, תוך שימוש בטכנולוגיות כירורגיות מתקדמות ושילוב בין יחס אנושי וחם, ליכולת אבחון ויכולת ביצוע מצוינות. בית החולים הדסה גאה בהישגיו וצופה לו עתיד של התפתחות והצטיינות בתחום.

מסלול הלימודים עד כה: עם שחרורו מצה"ל יצא ללימודי רפואה בבודפשט, משם עבר לסורוקה בבאר שבע להמשך לימודים ולצורך ההתמחות העתיק את מושבו לבירה והדסה עין כרם. עם תום ההתמחות באורולוגיה, הרחיק עד קליפורניה ועשה את התמחות העל שלו אצל פרופ' טוני קורי, מבכירי האורולוגים ילדים בעולם. במהלך השהות בארצות הברית השלים ד"ר הידש גם תואר שני במחקר קליני ובאפידמיולוגיה.

מחקר והישגים: "כאשר אני מנתח ילד עם בעיה חמורה, זה הדבר שבאותו רגע מאכלס כל נים של עדיפות בישות שלי. ילד בריא ומשפחה שנחלצה ממצוקה עדיפים לי בכל מצב על פרס כזה או אחר. יש ילדים שאני עוקב אחריהם עוד מהרחם והבריאות שלהם היא בהחלט ההישג המשמעותי ביותר שלי".

מנטור או מודל לחיקוי? "פרופ' טוני קורי הוא המנטור האולטימטיבי שלי. הוא אדם המלמד את תלמידיו ללמוד. אני עדיין נפגש איתו באמצעות סקייפ ומדי שנתיים הוא בא לביקור בישראל. המנטור המקומי שלי הוא פרופ' יחזקאל לנדאו, מנהל היחידה לאורולוגיה ילדים בהדסה. הוא קיבל אותי כאן ועזר לי לצמוח. מדובר במורה, שותף וחבר".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "את התחום של אורולוגיית ילדים בחרתי לא מעט בשל הקשר עם הורי הילדים והיכולת לתקן מומים מולדים. יש בזה המון סיפוק - האפשרות להתמודד עם מום קשה בילד ולהצליח להחזירו לבריאות שלמה והעובדה שזה נעשה ניתוחית – דהיינו תיקון פיזי של המום – מאוד משמעותיות עבורי".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "לראות בכל פעם מחדש את הילדים שלי, אלה שטיפלתי בהם, חוזרים לביקורות כשהם במצב מצוין, בריאים ומתפתחים יפה".

תכניות לעתיד? "את העתיד שלי אני רואה בפיתוח התחום של אורולוגיית ילדים בהדסה. בין היתר מדובר בניתוחי לפרוסקופיה, רובוטיקה וניתוחי שחזור של מומים מורכבים במערכות השתן והמין".