ד"ר בלה אונגר

doctors-project_2
bela-ongerד"ר בלה אונגר - מומחית ברפואה פנימית, מתמחה בגסטרואנטרולוגיה
בת 33, נשואה + 1, גרה בשיכון עובדים תל השומר
המרכז הרפואי ע"ש שיבא, תל השומר

הסיבה שבזכותה נבחרה על ידי המרכז הרפואי: ד"ר בלה אונגר היא אדם יוצא דופן: בעלת ידע נרחב, חרוצה ביותר, אחת שהמחר הוא אתמול מבחינת ביצועים, ישרה, צנועה, נעימה ועם זאת אסרטיבית, שופעת ברעיונות ויודעת להוציאם לפועל. היא רופאה מצוינת האהובה על מטופליה ומסורה להם עד אין קץ, מורה ומרצה מעולה, עם אישיות נפלאה, מוטיבציה ויכולת ארגון וניהול. לאורך כל דרכה (צבא, לימודים, סטאז' והתמחות) הצטיינה וזכתה לשבחים. היא נכס לאגף הפנימי ולמכון הגסטרואנטרולוגי וללא ספק רופאה צעירה ומבטיחה.

מסלול הלימודים עד כה: לימודי רפואה בהדסה עין כרם, התמחות ברפואה פנימית וכעת התמחות במכון הגסטרואנטרולוגי ב"שיבא".

מחקר והישגים: סיימה לימודי רפואה בהצטיינות והצטיינה בבחינות הגמר ברפואה פנימית, זכתה במספר פרסים בינלאומיים על מחקרים מובילים בתחום האימונולוגיה של מחלות מעי דלקתיות - קרוהן וקוליטיס כיבית, ופרסמה בכתבי עת מדעיים מובילים בתחום זה. השתתפה בתכנית המנהיגות "תלפיות" ב"שיבא" וכיום מובילה מחקרים קליניים ומעבדתיים בתחום הפרמקוקינטיקה של טיפולים ביולוגיים לחולי קרוהן וקוליטיס.

מנטור או מודל לחיקוי? "פרופ' שומרון בן חורין, מנהל תחום מחלות מעי דלקתיות במכון הגסטרו ב'שיבא'. עבורי הוא השילוב האופטימלי בין רופא לחוקר".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "בחרתי בגסטרואנטרולוגיה ובפרט במחלות מעי דלקתיות כיוון שמדובר בחולים עם מחלה כרונית מאתגרת. נוצר קשר בלתי אמצעי וקרוב עם החולים, רבים מהם בגיל צעיר. מתפתחים כיום המון טיפולים חדשים שיכולים לסייע להם, אך יש גם קרקע ענפה למחקר ועוד דרך ארוכה עד שנצליח למצוא טיפול יעיל לטווח ארוך, לכולם, עם מינימום תופעות לוואי".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים: "קיבלתי מכתב ממטופל צעיר, שציין שהטיפול שקיבל ממני לא רק עזר לו פיזית אלא גם 'הרים' אותו נפשית ואפשר לו להתפתח ולהתקדם בחייו המקצועיים והאישיים".

תכניות לעתיד? "לסיים את ההתמחות הקלינית בגסטרואנטרולוגיה ולהעמיק את הידע באימונולוגיה על ידי מחקר מעבדתי. לאחר מכן, להשתמש בכל הידע שצברתי במחקר ובקליניקה לקידום בריאות הקבוצה ההולכת וגדלה של חולי מחלות המעי הדלקתיות".