ד"ר אמיר ג'רג'ועי

doctors-project_2
gargoeyד"ר אמיר ג'רג'ועי - מומחה ברפואה פנימית, רופא בכיר ברפואה פנימית
בן 30, נשוי, תושב ירושלים
המרכז הרפואי שערי צדק, ירושלים

הסיבה שבזכותה נבחר על ידי המרכז הרפואי: ד"ר אמיר ג'רג'ועי, בוגר בית ספר לרפואה בעמאן, ירדן. בסיום לימודיו עבר את מבחן הרישוי בפעם הראשונה והתחיל את שנת הסטאז' ב"שערי צדק". במהלך הסטאז' הכרנו באמיר תכונות מצוינות, הן ברמה האישית-בינאישית והן מבחינת הידע המקצועי. במהלך ההתמחות התפתח אמיר במהרה לרופא צעיר משכמו ומעלה, עם בגרות נפשית שהיא הרבה מעבר למצופה מרופא כה צעיר. רמת הידע המקצועי של אמיר מעולה והוא משלב במיומנות רבה את הידע הפרי-קליני והקליני עם תקשורת בינאישית גבוהה ליד מיטת החולה ועם החולה ובני משפחתו. אמיר עבר את מבחני ההתמחות בפעם הראשונה. מתום התמחותו החל לעבוד כרופא בכיר בפנימית ג' באגף לרפואה פנימית ב"שערי צדק". ד"ר מונטר, מנהלו הישיר, מהלל ומשבח את יכולותיו ותרומותיו של ד"ר ג'רג'ועי. הוא חרוץ, נעים הליכות, מקצוען ברמה גבוהה. מאז תחילת העסקתו כרופא בכיר, ד"ר ג'רג'ועי שימש כאחראי צד, היה אחראי על מתמחים רבים בעת הסבבים שלהם בפנימית ג', ועל עשרות סטודנטים שנה ד' ושנה ו'. הוא מלמד בשמחה וביעילות, והמתמחים והסטודנטים שמחים לעבוד איתו. בתקופת הלימודים וההתמחות וגם לאחר מכן, פרסם מספר מאמרים וגם כעת עסוק בעריכת מחקר ובכתיבת מאמרים.

מסלול הלימודים עד כה: סיים לימודיו ברפואה בירדן ב-2008, התחיל סטאז' ב-2009 ולאחר מכך המשיך להתמחות בפנימית. סיים התמחות ב-2014 ומאז עובד כרופא בכיר במחלקה פנימית.

מחקר והישגים: סיים לימודיו והתמחותו בהצטיינות, קלינאי מעולה ומוערך על ידי מטופליו ובני משפחותיהם, רופא בכיר נערץ על ידי המתמחים והסטודנטים, מורה מצטיין, חוקר צעיר עם ניצנים ראשונים של הישגים.

מנטור או מודל לחיקוי? "יש הרבה מנטורים ומורים שאני מכבד ומעריך מאוד, אך אחד מהם הוא יוצא דופן - פרופ' נתן צ'רני, אונקולוג בכיר שיצא לי לעבוד במחלקתו גם במהלך הסטאז' וגם במהלך ההתמחות. פרופ' צ'רני הוא קלינאי מצוין עם ידע רפואי רחב ומעודכן אך הייחודיות שלו היא היחס למטופליו. גישתו האנושית המלאה אמפטיה, אכפתיות והתחשבות במטופלים הקלה לא רק על המטופלים הסובלים במקרים רבים ממחלות סופניות אלא גם על משפחותיהם ועל הצוות המטפל".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "סטודנטים רבים מתקשים בבחירת ההתמחות. בשבילי זה היה קל! רפואה פנימית היא התחום הרחב ביותר מבין תחומי הרפואה, עם התפתחות והתקדמות יוצאי דופן. המגוון הרחב של המחלות והטיפולים וצורות האבחון שמשלבות קליניקה, מחשבה ובדיקות מעבדה והדמיה – כל אלה גורמים לרפואה פנימית להיות תחום מעניין ומאתגר עבורי. זאת בנוסף ליתרון החשוב ביותר לדעתי שהוא הקשר המיוחד עם המטופלים. במחלקה הפנימית ניתן ליצור קשר ארוך טווח עם המטופלים, ללוות אותם גם בחיים הרגילים וגם במחלות החריפות, להיות אוזן קשבת לבעיותיהם, משאלותיהם ובקשותיהם. ברפואה פנימית יש הרבה סיפוק - גם מקצועי וגם אנושי ולכן בשבילי ההחלטה היתה קלה!".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "בתורנות השלישית שלי בחדר מיון, קיבלתי בחור צעיר בן 23, בריא, אשר שלושה חודשים לאחר שהתחתן, התחיל לסבול מכאבי ראש. אני לא אשכח כשתורן הרנטגן התקשר להגיד לי שיש לו גידול במוח ואת השיחה שלי עימו ועם משפחתו לאחר מכן. יש הרבה רגעים בלתי נשכחים ומרגשים לטוב ולרע בשנים שעבדתי בבית החולים, אך המקרה הזה נשאר חרוט בזכרוני".

תכניות לעתיד? "בחודשים הקרובים אני יוצא לשנתיים לתת התמחות בריאות ב'שערי צדק' ובתום תת התמחות הזו, צפוי לשוב לאגף כחבר סגל קבוע".