ד"ר אלדר פריאל

doctors-project_2
elad-prielד"ר אלדר פריאל - מתמחה ברפואה פנימית
36, נשוי + 2, תושב קריית אונו
המרכז הרפואי ע"ש שיבא, תל השומר

הסיבה שבזכותה נבחר על ידי המרכז הרפואי: ד"ר אלדר פריאל בולט משכמו ומעלה בין מתמחי המחלקות הפנימיות בזכות היותו ידען עם ידע בסיסי רפואי נרחב, יכולתו ליחס ידע זה לחולה הספציפי, יכולותיו כמנהיג בין מתמחי המחלקה, יכולת דידקטית הוראתית יוצאת דופן ויחסיו האישיים עם סביבתו. ד"ר פריאל יודע לנבור עמוק לנבכי פרשת מקרה החולה ולהועיל בתובנות שלו. הוא אחד המתמחים הטובים ביותר שפגשנו ב-30 השנים האחרונות ואין ספק שהוא ימשיך ויתפתח ויהיה בעתיד אחד הרופאים הבכירים של בית החולים.

מסלול הלימודים עד כה: לימודי רפואה באוניברסיטת תל אביב, סטאז' במרכז הרפואי ע"ש רבין, התמחות במחלקה פנימית במרכז הרפואי ע"ש שיבא.

מחקר והישגים: לקח חלק במסלול ההכשרה של סטודנטים לרפואה בשנה הרביעית כטיוטור ועל כך זכה בפרס "טיוטור מצטיין" מטעם אוניברסיטת תל אביב.

מנטור או מודל לחיקוי? "אבי, ד"ר ישראל פריאל, אשר מגיל צעיר היה עבורי מודל למקצוענות ויסודיות, ודוגמה חיה למסירות הרופא למטופליו. מנהל המחלקה שבה אני עובד, ד"ר חיים מעין, וסגנו, ד"ר מאיר מועלם - מגדלורים של רפואה קלינית בגישה הקלאסית, 'רופאים של פעם', המשלבים חוש קליני, ידע רחב וניסיון רב, ומהם אני זוכה ללמוד יום יום".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "הרפואה הפנימית מאפשרת לראות את המטופל כשלם, על סך בעיותיו הרפואיות המשפחתיות והסוציאליות, בסיטואציה של מחלה חדה, או התלקחות חדה של מחלה בעלת מהלך ממושך. גישה זו מאפשרת הן אתגר בלשי - לשלב את כלל הממצאים לכדי אבחנה ולהוביל לטיפול מתאים, והן יצירת קשר אישי עם המטופלים, גם אם זמני האשפוז הם קצרים".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "במהלך אחד מביקורי הרופאים בתחילת ההתמחות, ניגשה אלי מטופלת אהובה אשר סבלה ממחלה סופנית ושאלה, דוקטור, מה יהיה איתי? אל מול הדחף לשקר ולומר לה שיהיה בסדר, התיישבתי לידה ושאלתי אותה, מה תרצי? היא לא נזקקה לזמן רב לחשוב. תשובתה היתה שהיא רוצה לשבת ליד החלון עם בנה, לצפות אל הנוף, ושכך יסתיימו חייה. אמרתי לה, שלצערי הפתרונות שבידי להציע לה, אינם טובים יותר, ושכאשר היא תרצה, אשחרר אותה מבית החולים. אכן כך היה. ביום שחרורה מסר לי בנה חפיסת שוקולד ועליו ההקדשה: 'תודה על הטיפול המסור באמי'. ידעתי שלא אראה אותה עוד. מקרה אחר היה כשעמיתי ואני טיפלנו במשך תקופה ארוכה באדם שסבל מאירוע מוחי גדול ולאחר מכן נזקק להנשמה מלאכותית וחווה סיבוכי אשפוז רבים. למרות המצב העגום, התעקשנו שיש סיכוי שיצליח לצאת מזה ולהשתקם. הרגע שבו קיבלתי תמונה שלו הולך שוב הוא רגע בלתי נשכח עבורי".

תכניות לעתיד? "בשלב זה אני מתלבט בבחירת תחום התמחות העל. לאחר או במהלך התמחות זו ברצוני לשלב תקופת שהות קלינית ואולי גם מחקרית בחו"ל. לאחר מכן אני מעוניין להמשיך כרופא בעל שתי התמחויות, לעסוק ברפואה קלינית ולהמשיך לתרום להכשרת מתמחים, סטאז'רים וסטודנטים לרפואה".