ד"ר איל ברבלק

doctors-project_2
eyal-barbalekד"ר איל ברבלק - מנהל יחידת עמוד שדרה וגב, מחלקה אורתופדית
בן 42, נשוי + 1, תושב אבן יהודה
המרכז הרפואי הלל יפה, חדרה

הסיבה שבזכותה נבחר על ידי המרכז הרפואי: ד"ר איל ברבלק הוא רופא עם יכולות מקצועיות מצוינות, רצון עז לקדם את בית החולים ואת תחום האורתופדיה, בעל מחויבות אישית לתפקיד ולארגון.

מסלול הלימודים עד כה: לימודי רפואה בבודפשט, הונגריה. סטאז' במרכז הרפואי על שם סוראסקי, תל אביב. התמחות באורתופדיה וטראומה ב"איכילוב", תל אביב. בתום ההתמחות שימש כשנה רופא בכיר ביחידת הגב. שנתיים התמחות בניתוחי גב מורכבים בנוטינגהם, אנגליה (The Centre for Spinal Studies and Surgery, Queen's Medical Centre, Nottingham, UK). שנה רופא בכיר ביחידת הגב של Queen's Medical Centre, Nottingham, UK. מנהל יחידת כירורגיית עמוד שדרה מפברואר 2015 במרכז הרפואי הלל יפה.

מחקר והישגים: פיתח פטנט עולמי - משתל לקיבוע עצמות דלילות עצם; פרסם 29 מאמרים מדעיים, לימודי דוקטורט בהנדסת מכונות (בשלב הגשת עבודת גמר), עבודה כרופא בכיר ביחידת הגב הגדולה באירופה.

מנטור או מודל לחיקוי? "(Michael Paul Grevitt, MB BS, BSC, FRCS (Orth – מנתח גב, מומחה בתיקון דפורמציות מורכבות בגב".

מדוע בחרת בתחום הרפואי הזה? "בשל האתגר המקצועי והאישי הגדול המשלב מטופלים עם בעיות כרוניות וחריפות והיכולת להשפיע ישירות על איכות חייהם, כמו גם ההתמודדות עם מקרים מורכבים מאוד המצריכים שילוב בעייתי של עבודה מהירה, עדינה, זהירה ותחת לחץ".

רגע בלתי נשכח בחיים המקצועיים? "בניתוח נדיר מאוד שערך 12 שעות והתחיל בשלוש לפנות בוקר, שוחזרה למקומה פריקה מלאה של חוליה צווארית במטופל בן 24. בניתוח נכרתה חוליה צווארית במלואה ובמקומה הושתלה חוליה מלאכותית וקובעה לחוליה מעל ומתחת בגישה קדמית ואחורית לצוואר. המטופל יצא מהניתוח ללא פגיעה נוירולוגית וחזר לתפקוד מלא של חייו".

תכניות לעתיד? "המשך פיתוח יחידת עמוד שדרה במרכז הרפואי הלל יפה על ידי גיוס תרומות, כוח אדם איכותי ושימוש מיטבי במשאבי מדינה. חיזוק הקשר המקצועי עם רופאים מובילים בחו"ל והקמת מרכז בינלאומי היכול לתת פתרון מיטבי למטופלים".